Karlovarské bioslavnosti na Kozodoji

Karlovarské bioslavnosti na Kozodoji jsou celodenní, zábavně vzdělávací akce určená pro širokou veřejnost, hlavně však pro celé rodiny s dětmi. Konají se pravidelně v sobotu v druhé polovině května – již 11. ročník, připadá na sobotu 19.5.2018 od 10:00 hodin do 18:00 hodin.

Těší se velké oblibě, návštěvnost se pohybuje pravidelně okolo 4.000 až 5000 lidí.

Cílem bioslavností je lidem zábavnou formou předat základní myšlenky o našem vztahu ke zvířatům, k životnímu prostředí, ochraně přírody, regionálních potravinách, tradičním řemeslům,  historii kraje. Chceme lidem nabídnout možnost prožít zábavný a příjemný den a přitom si rozšířit své obzory o nové poznání.

Areál slavností je přístupný od 10 hodin, program trvá od 10:30 do 18 hodin. Vstupné činí letošní ročník 120 Kč pro rodinu (dospělý a děti) a 60 Kč pro jednotlivce, 30 Kč pro OZP.

Programem bude provázet Petr Čimpera, moderátor z Českého rozhlasu.

Účast přislíbili ze záchrané stanice Penthea se svými nádhernými dravci a zajímavým povídáním o jejich životě, šermíři , šikovní řemeslníci z celých Čech, ekohry, historické traktory, stoletý dřevěný kolotoč atd. Vystoupení opět budou poučná, netradiční a budou účastníkům nabízet zajímavé pohledy na sociální a environmentální způsob myšlení.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Chladnokrevník se přetahuje s diváky