Aktuality

V pátek 19.4.2019 otvíráme sezónní provoz chráněného bistra Osvěžovna. Milá obsluha Vám nabídne například regionální pivo Permon a limonádu Permonádu malinovku, výbornou kávu, ke kávě sladké domácí dobroty, regionální uzeniny Pelant k opékání, něco zdravějšího na zub a pro děti nanuky či jiné mlsání.

(Pokračování textu…)

Objednejte se na exkurzi. Chtěli byste na dopoledne vyrazit ze školních lavic do terénu? Říkáte si, že nejvíce zkušeností získáte prostřednictvím zážitků, praktickou ukázkou a vlastní zkušeností? (Pokračování textu…)

Jak porozumět pohádkám a jejich obrazům Porozumění budeme hledat pomocí antroposofie a jejích poznatků o povaze lidské duše a jejího vývoje. Přednáška je určena pro dospělé. Akce se koná ve středu 13.2.2019 od 18:00. (Pokračování textu…)

Robinsonův ostrov na Kozodoji Dětské ekologické letní tábory, zaměřené nejen na environmentální výchovu provdou Vaše dítě cestou plnou dobrodružství a nových kamarádství. Tábory pro rok 2019 budou ve stylu Robinsonova ostrova. Na tomto ostrově bude záležet nejen na síle, odvaze, odhodlání, mrštnosti, zručnosti, ale také na ohleduplnosti a schopnosti (Pokračování textu…)

Přijďte v  sobotu 15.9. na Kozodoj. Čeká Vás Den otevřených dveří a spousta zajímavých aktivit. Den otevřených dveří je i pro Lesní mateřskou školku Duběnku. (Pokračování textu…)

V pondělí 3.9. přivítala útulná jurta, lesní zahrada a usměvavé paní učitelky děti přihlášené do lesní MŠ.

"Les je naše hřiště" je motto školky. (Pokračování textu…)


Zveme zájemce o Lesní mateřskou školku Duběnku na prázdninový den otevřených dveří na Kozodoj, kde se mohou seznámit s prostředím, nově postavenou jurtou i konceptem lesních školek. Provázet vás budou obě pedagožky, které od září 2018 lesní školu povedou. Otevřeno je ve čtvrtek 12.7.2018 od 15 hodin do 18 hodin.

Zveme zájemce o Lesní mateřskou školku Duběnku na dva Dny otevřených dveří na Kozodoj, kde se mohou seznámit s prostředím i konceptem lesních školek. Provázet vás budou obě pedagožky, které od září 2018 lesní školu povedou. (Pokračování textu…)

Od 1.září otvíráme Lesní MŠ, jako další možnost alternativní vzdělávání v Karlových Varech. Duběnka bude spadat pod 1.MŠ Karlovy Vary jako jejich 9. mateřská školka. Poběží podle legislativy lesních mateřských škol a bude splňovat povinnou předškolní docházku. Děti tak budou pravidelně využívat příjemné prostředí farmy Kozodoj a okolní les i přírodu. (Pokračování textu…)

Zuzka Prokopová nás požádala o změnu termínu jejího kurzu partnershipu. Nový aktuální termín je víkend 21.4. a 22.4.2018. Martinův kurz s koňmi se tím pádem posunul o jeden týden, na termín víkendu 28.4. a 29.4.2018. (Pokračování textu…)

Úvodní kurz akademického ježdění na Kozodoji proběhne o víkendu 12.5 až 13.5.2018.
Kurz se skládá z dopolední teorie a praktické výuky. Každá jezdecká dvojice je na praktickém výukovém bloku samostatně. Je to jedna individuální lekce denně a trvá 45 minut. (Pokračování textu…)

Děkujeme Státnímu životnímu fondu za finanční podporu při realizaci projektu z výzvy 9/2016 "Denní ekologické výukové programy pro MŠ, ZŠ, SŠ" na Kozodoji. Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. (Pokračování textu…)

Nabízíme přehled našich stálých kozodojských akcí, hlavně táborů, které pořádáme roce 2018:

Tábory příměstské i pobytové (Pokračování textu…)

V roce 2016 jsme dostali od nadačního fondu Avast příspěvek na vybavení kanceláře novou počítačovou technikou. Rovněž podpořil nadační fond realizaci osvětlení hiporehabilitačního areálu. Díky tomu můžeme i v zimním čase provozovat naše aktivity pro děti mládež i dospělé klienty po setmění. Jsme za to velmi vděční. Děkujeme.

Od 1.3.2017 měníme začátek všech kroužků v týdnu od pondělí do pátka na 16:00 hodin. U sobotního kroužku zůstává čas začátku od 10:30 hodin. Jaro se blíží a prodloužení dne nám umožňuje s dětmi pobývat v přírodě déle.

Pro velký zájem  proběhnou kurzy ve čtyřech termínech. V letošním roce se bude jednotlivých kurzů účastnit pouze 9 jezdeckých dvojic. Proto se  prosíme rezervujte a včas přihlašte. (Pokračování textu…)

O kurzy práce s koňmi je čím dál tím větší zájem. Rozhodli jsme se proto uspořádat další kurz, tentokrát s domácím kozodojským lektorem, Martinem Šmardou. První kurz proběhne o víkendu 25. a 26. března 2017. Náplň bude uzpůsobena individuálním potřebám každé dvojice (ze země i sedla). Více informací na stránce kurzu.

Počáteční nápad uskutečnit pravidelné setkávání dětí a seniorů se zrodil v létě, kdy si kozodojské lektorky povídaly s dobrovolnickým týmem tří nadšených mladých žen. Ty vdechují děj a srdečnou atmosféru klubu Seniorita v Nové Roli. Od myšlenky k realizaci není v kreativním týmu Kozodoje nikdy daleko, zvláště když spolupartner, klub Seniorita ochotně pomáhal. (Pokračování textu…)


V roce 2017 jsem se rozhodli pravidelně pořádat setkání dětí, seniorů a koní , v Nové Roli. Bude se jednat o mezigenerační a mezidruhové setkání. Setkání se budou konat v rámci našich kroužků „Péče o koně“. Chceme zapojit děti, které chodí do kroužků tyto dny: úterý, středa, čtvrtek a sobota. (Pokračování textu…)


Rozpis kroužků v době vánočních prázdnin od 23.12. do 31.12.2016. pátek 23.12. - kroužek se koná od 15:30 h sobota 24.12. Štědrý den - kroužek se nekoná (Pokračování textu…)

Stránky v této sekci:

Kalendář

Den otevřených dveří 14.9.2019

Karlovarské bioslavnosti na Kozodoji 18.5.2019