Aktuality

Vzhledem k vládním nařízením a situaci spojené s pandemií Covid-19 nemůžeme  pořádat tradiční Karlovarské bioslavnosti na Kozodoji ani v letošním roce 2021.

Podle uvolňování opatření budeme včas reagovat a snad uspořádáme menší akci.

Zveme všechny, kteří jezdí na Bioslavnosti, aby se účastnili našeho Dne otevřených dveří na Kozodoji, který se bude konat v sobotu 18.září 2021 od 13 h do 18 h.

 

Uvolnila se nám místa ve farmářském kroužku!!

Chcete, aby vaše dítko trávilo smysluplně čas a dozvědělo se spoustu zajímavostí o světě nejen hospodářských zvířat, zažilo si spoustu zábavy a seznámilo se s dětmi stejných zájmů? Kozodoj je to správné místo …..

 

Kroužky ve školním roce 2020/2021

Blíží se nám září a proto chceme informovat, že v novém školním roce všechny kroužky začínají 7.9.2020 v 16 hodin, kromě sobotního, ten začíná v 10 hodin. Opět platí, že o školních prázdninách a státních svátcích se kroužek nekoná.
Těšíme se na všechny staré i nové kroužkovce…

Vážení přátelé a příznivci Kozodoje,

S politováním musíme oznámit, že letošní Karlovarské bioslavnosti se definitivně ruší.

S přihlédnutím na současný vývoj koronavirové situace, který se opět zhoršuje a ruší se akce o větších počtech návštevníků. Zase se zvyšují počty nakažených a z tohoto důvodu jsme se rozhodli akci zrušit, abychom byli schopni dodržet bezpečnostní opatření, která se od 1.9. zpřísňují. Účinkující jsou z celé republiky a mnoho jich díky dalším opatřením ani nedorazí. Proto jsme přistoupili k variantě od bioslavností v tomto roce upustit. Budeme se na vás všechny těšit v příštím roce, v květnu, 22.5. 2021. Doufejme, že se všichni opět ve zdraví sejdeme.

 

Vážení rodiče,

vzhledem k uvolňování vládních nařízení se konečně můžeme vrátit k našim sportovním aktivitám, jak jste byli zvyklí. Začínáme v pondělí 4.5. Od pondělí do soboty zase ožije Kozodoj na společných jízdách na koních v přírodě. Samozřejmě v maximálně povoleném počtu. Každý trenér má na starosti 5 dětí a v každém termínu jsou trenéři dva. Stejný režim platí i pro naše malé farmáře, kteří chodí v pondělí. Moc se na vás všechny těšíme.

 

Vážení přátele, příznivci a rodičové,
vzhledem k uvolňování vládních nařízení, nám proběhl zkušební provoz ježdění ve dvojicích pro kroužkové děti, minulý týden. Většina rodičů je mohu říci nadšena i s nabídkou, která probíhá již 3 týdny a tím je volný přístup ke koním a jejich „venčení“ na louce, pouze za přítomnosti rodinných příslušníků, aby byla dodržena hygienická opatření a nařízení vlády. Proto prosím, pokud je ještě někdo, kdo o této nabídce neví, kontaktujte nás na emailu info@kozodoj.cz. Všechny tyto aktivity jsou na objednávku, aby byla dodržena veškerá opatření. Je to náhrada pro kroužkové děti, a jsme moc rádi, že to rodiče přijali z velkým nadšením.

 

OZNÁMENÍ !!!

Chápeme, že při současném krizovém stavu se lidé vydávají do přírody se svými dětmi a snaží se je zabavit, ale i na naše ekocentrum se vztahuje karanténa, prosíme respektujte toto vládní nařízení a zbytečně se zde nezastavujte. O zvířátka je postaráno a jsou závislí na naší péči.
Děkujeme za pochopení, snažíme se ochránit sebe i vás.

Karlovarské bioslavnosti na Kozodoji, konající se pravidelně v sobotu v druhé polovině května - se z důvodu koronavirové pandemie, přesouvají na září, sobotu 19.9.2020 od 10:00 hodin do 18:00 hodin. Těšíme se, že se všichni příznivci bioslavností ve zdraví sejdeme v tomto termínu.

Vážení přátele, příznivci a rodičové, vzhledem k uvolňování vládních nařízení, nám proběhl zkušební provoz ježdění ve dvojicích pro kroužkové děti, minulý týden. Většina rodičů je mohu říci nadšena i s nabídkou, která probíhá již 3 týdny a tím je volný přístup ke koním a jejich "venčení" na louce, pouze za přítomnosti rodinných příslušníků, aby byla dodržena hygienická opatření a nařízení vlády. Proto prosím, pokud je ještě někdo, kdo o této nabídce neví, kontaktujte mne v soukromé zprávě, telefon poskytnu na vyžádání. Všechny tyto aktivity jsou na objednávku, aby byla dodržena veškerá opatření. Je to náhrada pro kroužkové děti, a jsme moc rádi, že to rodiče přijali z velkým nadšením. Dle nařízení vlády a jejích pokynů, zastavujeme dočasně docházku do volnočasových kroužků. Týká se to kroužku farmářského a kroužku péče o koně. Kroužky opět zahájíme dle aktuální situace, o které vás budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení.

!!! POZOR !!! Dne 10.2.2020 v pondělí, se z bezpečnostních důvodů ( extrémní meteorologická výstraha ) ruší farmářský kroužek i kroužek péče o koně. Úterní kroužek 11.2.2020 péče o koně se také ruší.

Poslední kroužek před vánoci bude v pátek 20.12.2019 pak již kroužky o vánočních prázdninách nepoběží. Přesto vítáme na farmě ochotné ruce kozodojských, kteří pomůžou s péčí o zvířata, převážně koně. (Pokračování textu…)

Pro včasné plánování nabízíme přehled letních táborů. (Pokračování textu…)

Vážení rodiče, milé děti. Škola je tu a s ní i naše kroužky - kroužek Péče o koně startuje od středy 4.9. a Farmářský kroužek pondělí 9.9. Těšíme se na Vás.


Od 20.7 do 4.8. probíhaly na Kozodoji 2 turnusy pobytových táborů. Malí trosečníci úspěšně zvládli překonat všechny nástrahy a výzvy na ostrově. Prokázali skvělou týmovou spolupráci a celým pobytem se nesla skvělá kamarádská atmosféra díky kolektivu, který si mezi sebou táborníci vytvořili. (Pokračování textu…)

Od 15. do 19. 7. probíhala na Kozodoji pod taktovkou Magdalény Perić klinika akademického ježdění.

Učili jsme se rozpoznávat a opravovat problémy nejen u svých, ale i ostatních koní. Jak být dobrým trenérem bylo téma, kterým jsme se několik dnů zabývali a vylepšovali naše dovednosti v této oblasti.

Magdy pozitivní přístup a schopnost rozpoznat, co kůň zrovna potřebuje, jeho silné a slabé stránky, nám opět připomnělo jeden důležitý aspekt jezdeckého umění. Drezura má být pro koně, ne koně pro drezuru.


Prázdninová sezóna je v plném proudu a proběhly nám už dva turnusy příměstských táborů s koňmi.
Staré i nové tváře si náležitě užily společnosti čtyřnohých učitelů. Na programu bylo koupání, vyjížďky do terénu i relaxování a odpočinek v pastvinách mezi koňmi. Skládali jsme básně a kreslili bájná stvoření.

Tento týden probíhají přípravy na další sérii táborů nesoucí název Robinsonův ostrov. Startujeme v sobotu a trosečníky, kteří u nás přistanou budou čekat zkoušky odvahy, zručnosti, schopnosti spolupracovat a samozřejmě spoustu her a zábavy.


V sobotu 13. 7. 2019 proběhl na Kozodoji koncert pražské hudební skupiny. Déšť, ani chadnější počasí nijak neubral na kvalitě hudebního zážitku a nesebral elán tanečníkům. Kvalitní rock'n'roll si přišlo poslechnout i naše kozí, ovčí a koňské osazenstvo.

Koncertem jsme zároveň pokřtili čerstvě dostavěný altán vedle chráněného bistra, který bude na kozodoji sloužit k pořádání akcí všeho druhu.

Děkujeme Zvrž za večer plný dobré muziky a doufáme, že na Kozodoj nezavítali naposledy.


V pátek 19.4.2019 otvíráme sezónní provoz chráněného bistra Osvěžovna. Milá obsluha Vám nabídne například regionální pivo Permon a limonádu Permonádu malinovku, výbornou kávu, ke kávě sladké domácí dobroty, regionální uzeniny Pelant k opékání, něco zdravějšího na zub a pro děti nanuky či jiné mlsání.

(Pokračování textu…)

Objednejte se na exkurzi. Chtěli byste na dopoledne vyrazit ze školních lavic do terénu? Říkáte si, že nejvíce zkušeností získáte prostřednictvím zážitků, praktickou ukázkou a vlastní zkušeností? (Pokračování textu…)

Jak porozumět pohádkám a jejich obrazům Porozumění budeme hledat pomocí antroposofie a jejích poznatků o povaze lidské duše a jejího vývoje. Přednáška je určena pro dospělé. Akce se koná ve středu 13.2.2019 od 18:00. (Pokračování textu…)

16. 12. 2018 Kvízová stezka
Vážení návštěvníci, zveme Vás na dobrodružnou výpravu na kvízové stezce „Za zvířátky do pohádky“. Kvízová stezka je pilotním projektem číslo 227, v rámci realizace projektu „Síťování ekocenter v regionu Euregio Egrensis„. Do projektu jsou zapojeni i bavorští partneři. Díky této spolupráci se navzájem učíme dané kultuře a jazyku, vyměňujeme zkušenosti environmentálně zaměřených organizací, při pravidelných jednáních a workshopech. Tento projekt slouží k získávání hlubších kompetencí odborníků ekocenter a zvýšení návštěvnosti širokou veřejností. Více informací naleznete na http://ksmas-karlovarsko.cz/wp-content/uploads/2015/04/Ekocentra-Koncepce-CZ-DE-final.pdf  nebo na stránce http://ksmas-karlovarsko.cz/projekty/ekocentra/ Projekt se jmenuje

Za zvířátky do pohádky

Kvízová stezka leží podél ekocentra, její tématikou jsou zvířata, příroda (environment) a pochopení proč je zadržování vody v krajině důležité. Rádi bychom zvýšili povědomí o problematice zadržování vody v krajině a o celkovém vztahu k přírodě a všemu živému, jak mezi dětmi, tak i mezi ostatními generacemi. Naše výukové programy přispívají k všeobecné vzdělanosti veřejnosti. (Pokračování textu…)

Robinsonův ostrov na Kozodoji Dětské ekologické letní tábory, zaměřené nejen na environmentální výchovu provdou Vaše dítě cestou plnou dobrodružství a nových kamarádství. Tábory pro rok 2019 budou ve stylu Robinsonova ostrova. Na tomto ostrově bude záležet nejen na síle, odvaze, odhodlání, mrštnosti, zručnosti, ale také na ohleduplnosti a schopnosti (Pokračování textu…)

Přijďte v  sobotu 15.9. na Kozodoj. Čeká Vás Den otevřených dveří a spousta zajímavých aktivit. Den otevřených dveří je i pro Lesní mateřskou školku Duběnku. (Pokračování textu…)

V pondělí 3.9. přivítala útulná jurta, lesní zahrada a usměvavé paní učitelky děti přihlášené do lesní MŠ.

"Les je naše hřiště" je motto školky. (Pokračování textu…)


Zveme zájemce o Lesní mateřskou školku Duběnku na prázdninový den otevřených dveří na Kozodoj, kde se mohou seznámit s prostředím, nově postavenou jurtou i konceptem lesních školek. Provázet vás budou obě pedagožky, které od září 2018 lesní školu povedou. Otevřeno je ve čtvrtek 12.7.2018 od 15 hodin do 18 hodin.

Zveme zájemce o Lesní mateřskou školku Duběnku na dva Dny otevřených dveří na Kozodoj, kde se mohou seznámit s prostředím i konceptem lesních školek. Provázet vás budou obě pedagožky, které od září 2018 lesní školu povedou. (Pokračování textu…)

Od 1.září otvíráme Lesní MŠ, jako další možnost alternativní vzdělávání v Karlových Varech. Duběnka bude spadat pod 1.MŠ Karlovy Vary jako jejich 9. mateřská školka. Poběží podle legislativy lesních mateřských škol a bude splňovat povinnou předškolní docházku. Děti tak budou pravidelně využívat příjemné prostředí farmy Kozodoj a okolní les i přírodu. (Pokračování textu…)

Stránky v této sekci:

Kalendář

Den otevřených dveří 18.9.2021

Karlovarské bioslavnosti na Kozodoji 22.5.2021- zrušeno