Účinkujicí, řemeslníci a prodejci

Kozodoj z.s. a ekologická farma Kozodoj zve řemeslníky a účinkující na třináctý ročník Karlovarských bioslavností na Kozodoji. Konají se v sobotu 22.5.2021 od 10:00 hodin do 18:00 hodin. Máte-li šikovné ruce, zajímavé vystoupení nebo aktivitu pro návštěvníky, rádi Vás na bioslavnostech uvítáme. Prosíme řemeslníky a účinkující o příjezd do 9 hodin.

Zveme všechny malé i velké, děti , rodiče, i prarodiče na den plný her, zajímavých vystoupení se zvířaty a o přírodě.Přijďte se potěšit a něčemu novému přiučit. Od poznání zvířat, po nakoupení zajímavých rukodělných předmětů a regionálních potravin .

Co je cílem

Jsou zaměřené na vzdělávání hravou a zábavnou formou. Chceme během sobotního dne návštěvníkům představit tradiční, historická a lidová řemesla, mnohdy již zapomenutá, bioprodukty a regionální potraviny, zajímavá netradiční vystoupení a ukázky o přírodě a zvířatech. Od skleněného úlu, stříhání ovcí, po tahání dříví koňmi.

Jsme velmi rádi za interaktivní činnosti, které mohou návštěvníci na místě pozorovat, a ještě lépe, pokud si je mohou sami vyzkoušet. Jde například o pletení košíků, kovářství, předení, výrobu svíček a keramiky.

Rovněž uvítáme i různé hry pro děti s výchovnou tématikou. Minulý rok byly velmi populární aktivity organizace EKO-KOM, které měli motivovat ke třídění odpadu, nebo hry Lázeňských lesů z oblasti lesní pedagogiky.

Pro zpestření dne chceme nabídnout návštěvníkům také vystoupení šermířů, pohádku nebo etnické tance. Rádi bychom ukázali i záchranný systém ČR, hasiče a policii.

Přestože bioslavnosti nejsou koncipované jako historický jarmark nebo farmářský trh, je zde rozhodně místo pro bioprodukty a regionální potraviny.

Návštěvníci

Bioslavnosti jsou svého druhu jedinou naučně zábavnou aktivitou pro širokou veřejnost v regionu. Nejvíce početnou skupinu návštěvníků tvoří rodiny s dětmi. Od malých po velké, od vnoučat po prarodiče. Po zkušenostech s minulými ročníky předpokládáme opět velký zájem ze strany návštěvníků (návštěvnost kolem 6 000 lidí).

Mediální partner

Mediálním partnerem je tradičně Český rozhlas Plzeň.

Jaké nebudou

Na bioslavnostech není prostor pro prodejce komerčního zboží, pouťové atrakce a komerční vystoupení.

Zúčastněte se

Pokud jsme Vás řemeslníky, prodejce a účinkující předem nekontaktovali a měli by jste zájem předvést své řemeslo či vystoupení, prodat vaše rukodělné výrobky, regionální potraviny nebo biopotraviny, kontaktujte nás. Nabízíme příjemné prostředí, možnost teplého jídla, hygienické zázemí. Pro vzdálenější účastníky možnost přespání. Zde naleznete pozvánka bioslavnosti 2021 a zde prihlaska_Bioslavnosti 2021.

Přijeďte se s námi podílet na bioslavnostech. Zveme a těšíme se nejen na návštěvníky ale i na dovednosti všech co předvedou svůj um. Máte-li zájem, zavolejte.

Další stránky v sekci Aktuality:

Kalendář

Den otevřených dveří 18.9.2021

Karlovarské bioslavnosti na Kozodoji 22.5.2021- zrušeno