Chráněná pracovní místa

Chráněná pracovní místa

Zaměsnáváme lidi s handicapy, kteří mají invalidní důchod, nebo zdravotní znevýhodnění.

Na Kozodoji v pracovním týmu pracují lidé s duševním i tělesným onemocněním. Někteří jako pomocníci při práci venku a se zvířaty, někteří v areálu či administraci. Příkladem je pomocná obsluha ve venkovním chráněném bistru – Osvěžovně.

Práce jim umožňuje najít lepší duševní rovnováhu. Cítí, že jsou součástí tvořivého vzdělávacího systému, že i se svými omezeními přispívají k dobrému chodu ekocentra. Obohacují tím celý pracovní tým a hlavně návštěvníky o důležitý sociální vhled. Přinášejí sebou jiný úhel pohledu, například nás učí empatii, přirozené radosti, trpělivosti i dobrotě.

Hiporehabilitační koně a ochočená hospodářská zvířata jsou výbornými partnery, jak pro samotné zaměstnance, tak pro děti, návštěvníky či klienty.

Aktuální volná chráněná prac místa

Pomocná obsluha (číšník, servírka) v chráněném bistru – Osvěžovna /sezonní prac. pozice na dobu určitou, (březen až říjen otvírací doba mezi 13:00 a 20:00)  není nutné vyučení v oboru, nutný potravinářský průkaz, OSSZ potvrzená invalidita či pracovní znevýhodnění. Délka prac. doby od 2 hodin denně do 8 hodin denně, podle individuální domluvy a zdravotního omezení. Individuálně domluvené volné dny.

Další stránky v sekci O nás:

Praxe a volná místa

Podpořte nás

Dobrovolnictví

Naučná stezka

Farma a zvířata

Spolek - ekocentrum