Ježdění

Říká se, že nejhezčí pohled na svět je skrze koňské uši.

Rádi přivítáme všechny zájemce o ježdění na koni, nováčky i staré koňáky. Těm, kteří ještě neměli příležitost si pravdivost tohoto moudra ověřit, poskytneme spolehlivé a klidné koně staršího věku. Ti jim budou průvodci do úžasného světa. Zkušenější jezdci a jezdkyně si zase mohou prožít krásné vyjížďky do luk a lesů v okolí farmy, vyzkoušet si jízdu v dámském sedle. Rovněž můžete pokračovat ve svém vzdělávání a dále se učit jezdeckému umění.

Svezení objednávejte nejméně 7 dní předem.

Svezení dětí

Pěkný dárek pro děti může být svezení na koni. Vozíme malé i starší děti na klidných koních v doprovodu zkušeného instruktora.

Cena

Svezení dítěte nebo několika dětí je 500 Kč hodina

Jak svezení probíhá

Společně s dětmi přivedeme koně z výběhu a děti si jej budou moci vyhřebelcovat. Podle stáří dětí vám koně nasedláme madly, anglickým nebo westernovým sedlem. Děti poté vezmeme na procházku do okolní přírody. V případě malých dětí se vystřídají na jednom koni, malé děti nevydrží obkročno dlouho.

Opakované individuální svezení dětí

Nabízíme cykly pro děti o 5 i více svezeních na koni. Tyto opakované jízdy se dají objednat předem. Na požádání vystavýme dárkový poukaz (woucher).

Zájmové kroužky

Pravidelná dětská výuka ježdění, péče a práce s koněm probíhá na našem kroužku.

Pro dospělé zájemce

Jezdili jste jen velmi málo nebo vůbec a rádi byste si to vyzkoušeli? Máte zájem se ježdění na koních učit, nebo se zdokonalit?

Svezení v terénu

Pokud se chcete pouze povozit, můžeme vás vzít na hodinovou projížďku terénem v kroku. Připravíme vám koně a doprovodíme vás ze země. Dostanete klidného a zkušeného koně a zapůjčíme vám ochranou přilbu.

Jestliže jste již na koni několikrát seděli, je možné vašeho koně vzít  za doprovodného koně s instruktorem.

Cena

Svezení  jednorázové či občasné  500 Kč hodina.

Výuka ježdění

Ježdění vyžaduje výuku se zkušeným a spolehlivým koněm. Probereme s vámi začátky jak na koni sedět, jak se přizpůsobit pohybu jeho hřbetu, jak se s ním dorozumět a jak s ním základně manipulovat. Po zvládnutí základů v kroku budeme pracovat na zlepšení vaší jezdecké rovnováhy a získání klidného a stabilního sedu. Vysvětlíme vám principy koňského pohybu a jejich důsledky pro jezdce.

I ve starším věku se můžete kvalitně rekreačně naučit jezdit.  Ježdění je odpočinek pro tělo a poezie pro duši.

Cena

Jednorázová výuka 500 Kč hodina

Souběžná lekce několika osob 300 Kč hodina

 

 

 

Podstránky:

Dámské sedlo

Děti

Nejezdci

Pokročilí

Další stránky v sekci Koně:

Hipoterapie

Víkendová putování s koňmi

Výcvik a výchova koní

Hipoturistika

Ustájení