Fyzioterapie koní a lidí

Vzdělávací kurzy „Fyzioterapie koní a lidí“, jsou zaměřeny na všechny typy koní i lidí, kteří na nich jezdí.  Probíhají pravidelně na Kozodoji . Každý s kurzů je zaměřen na jednotlivé úseky z této široké oblasti, tak aby účastníci  byli do hloubky seznámení s problematikou a v praxi  pak mohli využít získané vědomosti.

Kurzy lektoruje známá fyzioterapeutka Jana Röschel. Po několika desetiletích působících v zahraničí, převážně v Kanadě se vrátila do Čech, aby zde mohla pomáhat a předávat bohaté zkušenosti chovatelům,  jezdcům a jejich koním.

Organizace kurzu

Kurzy jsou rozděleny na teoretickou a praktickou část. První polovina kurzu je věnována jednotlivým problémům, které koně často potkávají. Mohou být způsobeny jednostrannou zátěží, zdravotními problémy, nebo taky křivým sedem jezdce, nevhodně padnoucím sedlem, úrazem koně.

Paní Röschel při teoretické části kurzu na praktických pomůckách názorně ukazuje, co bývá příčinami zdravotních problémů, jak jim předcházet a pokud již nastaly, jakým vhodným způsobem je snížit či postupně  odstranit. V druhé polovině kurzu předvádí paní Röschel v praxi, jak fyzioterapie působí na koně.  Předvádí kromě standardních fyzioterapeutických metod jehličkovou i laserovou akupunkturu, ultrazvuk. koně akupunkturu velmi dobře přijímají a po dobu působení jehliček se uvolní a s příjemným pocitem odpočívají.

Kdy kurzy probíhají

V roce 2019 budou probíhat jen podle individuálních potřeb přihlašovaných skupin. Ve skupině by mělo být minimálně 10 osob.

Cena kurzu

Cenu si domlouváte přímo s lektorkou Janou Röschel.

Kurz či návštěva  v jiných stájích

Pokud si chcete objednat do své stáje paní Röschel , ochotně přijede za Vámi .

Kontakt

janaroschel@gmail.com

mobil 608 661 818

  • Nabízí prohlídku koně a zjištění příčiny. Mnohdy jsou to zablokované obratle v krku či zádech., špatná ohebnost koně na jednu ze stran, nošení ocasu nakřivo, nebo kulhání.
  • Může Vám na požádání zkontrolovat jestli máte vhodné sedlo, jak sedí koni na hřbetě.
  • Pomůže s prohlídkou před koupí koně, aby jste případné skryté problémy věděli předem.

Další stránky v sekci Koně:

Výcvik a výchova koní

Hipoturistika

Ježdění

Ustájení