Ustájení

Nabízíme pastevní ustájení koní všech věkových kategorií. Koně se celoročně pohybují ve stádech na cca. 18 ha pastvin podél meandrů řeky Rolavy. Plocha je rozdělena na čtyři pastviny. Koně zde žijí ve čtyřech skupinkách podle věku a dominance, tak, aby i méně dominatní a starší koně měli spokojené místo ve stádě. Přirozený úkryt jim poskytují četné lesíky. Pro dlouhodobě nepříznivé počasí jsou k dispozici přístřešky a venkovní stáje.

Celkově se snažíme o co možná nejpřirozenější prostředí a maximální spokojenost koní. Vlhké klima podél řeky je vhodné i pro koně s dýchacími problémy. Přiměřený celodenní pobyt na pastvinách a společnost koní ve stádě zlepšuje psychický stav koní a pomáhá mírnit pohybové problémy, jako jsou artrózy a podotrochlózy. Rovněž svědčí koním trpícím kolikovými problémy.

Ustájení je rozumnou možností pro aktivní důchod starších koní.

Aktuálně máme koně rozdělené na dvě mladší a dvě starší stáda, přičemž nejmladším koním je přes tři roky a nejstarším přes 30 let.

Okolí naší farmy je ideálním místem pro vyjížďky i práci. Rádi ustájíme i chladnokrevníky a koně jejichž majitelé mají zájem o akademické ježdění, partnership, turistiku, westernové ježdění či práci v tahu. Naše podmínky umožňují i drezurní a základní skokovou práci.

Zázemí

Pro majitele koní je k dispozici dvě osvětlené jízdárny s pískovým povrchem (jedna 20 m x 40 m, kruhovka průměr 18 m) a , jedna travnatá jízdárna 20m x 30m. Máme sadu kavalet a překážek. Dále je k dispozici sedlovna, šatna a učebna (klubovna) se sociálním zařízením.

Podmínky a cena

Ustájeným koním zajišťujeme veškerou péči potřebnou ke spokojenému zdravému životu. Koně mají celodenní přístup k senu, čerstvé vodě a k lizu.

Majitelům po domluvě můžeme zajistit veterináře a kováře. Cena za ustájení je od 1.7.2018 od 4.800,– Kč za měsíc za pastevní ustájení, za venkovní box na noc od 7.000,-Kč. V ceně je zahrnuto seno ad libitum, pastva, krmení jedenkrát denně (oves v  biokvalitě, biogranule), solný liz, čerstvá voda, kydání zpevněných ploch pod krmišti.  Lze domluvit za příplatek cukrovarské řízky a minerály. Majitelé mohou mít i vlastní krmné doplňky.  Koně mají celodenní dozor, majitelé nejsou povinni k nim denně docházet. Dekování koní či zvláštní péče je s příplatky.

V případě zájmu rádi poskytneme radu ve výchově koně nebo pomůžeme s tréninkem v duchu přirozené komunikace. Pomůžeme s obsedáním mladého koně, nebo se zataháním v postroji. Pokud máte zájem o ustájení, kontaktujte nás.