Kroužek péče o koně

Koně provázejí člověka od úsvitu dějin. Přesto, že již v moderní době ztratili na svém významu jako pracovní zvířata, stále představují důležitou část při rozvoji osobnosti člověka. Kroužek je zaměřen etologicky, umožňuje dětem kontakt s koňmi, napomáhá v porozumění vnímání světa z pohledu koně, jejich potřebám, základní anatomii a způsobu jak o ně pečovat. Umožňujeme dětem vytvořit si ke koním vztah, těšit se z kontaktu s nimi a rozvíjet pomocí koní dětskou osobnost. Podpořit tělesnou rovnováhu a dát základy jezdeckého umění. Výuka probíhá v terénu, na jízdárně i v kruhové ohradě ze země i sedla. V nepříznivém počasí je k dispozici klubovna, kde se děti mohou zahřát a výuka probíhá v teoretické rovině. Jednotlivé kroužky mají své pravidelné lektory. Rádi přijímáme do kolektivu děti s hendikepy, nebo poruchami učení.

Organizace kroužku

Kroužek je rozdělen na 6 nezávislých skupin 1x týdně ve stejný den –  pondělí, úterý, středu, čtvrtek, pátek a sobotu.  Nekoná se v době školních prázdnin a státních svátků. V pracovním týdnu trvá od 16:00 do 18:15, v sobotu od 10:00 do 12:15. Děti jsou do jednotlivých dnů rozděleni lektory tak, aby odpovídaly věkem a schopnostmi. Kroužek je určen pro děti a dospívající od 9 do 19 let a probíhá v době školního roku.

Platí se půlročně – (září až leden, únor až červen), celkem tedy 5000 Kč/školní půlrok. Platbu prosím proveďte do 15.října / 15.března.

Přihlášení

Máte-li zájem své děti přihlásit, domluvte se s námi na vhodném termínu a osobně se přijďte podívat na farmu. Rádi vám ukážeme v jakém prostředí kroužek probíhá a zodpovíme případné dotazy. Doporučujeme, aby děti měly úrazová pojištění. O kroužek je velký zájem kapacita je omezená.

Stáhněte si a vyplňte – prihlaska_krouzek_pece_o_kone, kterou nám prosím pošlete mailem.

Další stránky v sekci Kroužky:

Kroužek farmářský