Síťování ekocenter v euroregionu Egrensis

V rámci projektu „Síťování ekocenter v regionu Euregio Egrensis“ se v roce 2019 realizovala, dvojjazyčná v ČJ a NJ, kvízová stezka „Za zvířátky do pohádky“. Stezka prochází kolem ekocentra Kozodoj. Dokončena byla na podzim 2019. Je volně přístupná a hravou formou nabízí rodinám s dětmi environmentální vzdělání. Jedním z hlavních témat stezky je pochopení, proč je čistota vodních toků a zadržování vody v krajině důležitá. K tomu slouží interaktivní vodní prvek na Rolavě, kde návštěvníci pomocí mechanické pumpy, stavidel a náhonů rozpohybují mlýnské kolo, které rozehraje zvonkohru. Doprovodné tabule s kvízovými otázkami doplňují hru s vodou o poznání, v čem je důležitá a co do přírody a na břehy vodních toku patří/nepatří, pomáhá/znečišťuje. Další část stezky se zabývá i přidruženou oblastí environmentu, ekologií v krajině a chovem zvířat (osli, koně, skot, ovce, kozy, prasata). Návštěvníci dostanou v infocentru u Bistra Osvěžovny skládačku s mapou areálu kvízové stezky ekocentra, do které své poznatky a správné odpovědi jednoduše zapíší. Kvízové otázky jsou pro nejmenší realizovány formou naučných příběhů, nebo pohádek. Kvízová stezka je veřejnosti volně přístupná, bez otevíracích hodin.

Zde se realizuje projekt „Síťování ekocenter v regionu Euregio Egrensis“.
Hier wird das Projekt „Die Vernetzung der Umweltinstitutionen in der Region Euregio Egrensis“ durchgeführt.

Kvízová stezka leží podél ekocentra, její tématikou jsou zvířata, příroda (environment) a pochopení proč je zadržování vody v krajině důležité.

Je realizovaná tak, abyste ji mohli se svými dětmi plně využívat. Je volně přístupná po celý den. V infocentru vedle chráněného bistra Osvěžovny na Kozodoji si můžete vyzvednout skládačku s mapou a otázkami ke kvízové stezce. Podle toho, co máte rádi, vám stezka nabízí hravou či soutěživou formou odpovědi na otázky. Jaké zajímavosti ukrývají jednotlivé druhy zvířat? K čemu nám slouží jejich produkty? Jak můžeme poznat i chránit okolní přírodu? Proč je tak důležitá voda pro nás lidi, zvířata i pro krajinu?

Více o projektu v sekci Kvízová stezka. Projekt byl podpořen z prostředků Evropské unie. Více informací o projektu.

Další stránky v sekci Projekty:

Projekt 321 "Vzkaz v láhvi"

Projekt - Využití koní při neformálním vzdělávání dětí a studentů

Mezigenerační setkávání