Nabídka doplňkových programů

K výukovému programu, který jste si zvolili, vyberte z nabízených doplňkových programů.

Nabídka doplňkových programů

Opékání buřtů
Po skončení ekologického výukového programu mohou děti u nás posedět u táborového ohně a opéci si buřty, jiné uzeniny či sýr. Rozděláme pro vás oheň a zajistíme pruty na opékání. Obstaráme i potřebné příslušenství - nože na krájení, papírové tácky, ubrousky, hořčici a kečup. Po skončení táboráku se postaráme o odpad a poskytneme dětem vodu na umytí rukou. Děti si z domova přinesou vlastní pečivo a uzeniny.
Cena: 20 Kč
Délka: 60 minut
Věk: jakýkoli věk

Svezení na koních
Jako příjemný doplněk k ekologickému výukovému programu umožníme dětem kontakt s koňmi a svezeme je na těchto krásných zvířatech. Dětem pomůžeme do sedel a v kroku je provedeme po louce. Naši koně jsou klidní a spolehliví. Každého koně s dítětem vede zkušený instruktor. Vozíme na jednou na skupince dvou až pěti koních podle počtu dětí ve skupině.
Cena: 50 Kč
Délka: 60 minut
Věk: 3 až 11 let

Vlastní výrobek z ovčí vlny
Z  ovčí vlny si žáci pod vedením lektora vytvoří barevnou vlněnou kuličku. Poznají princip zpracování vlny a domů si odvezou svůj vlastní rukodělný výrobek. Technika plstění rozvíjí pozornost a jemnou motoriku. Rádi ji zkoušejí i chlapci. Plstění probíhá mokrou cestou jádrovým mýdlem a vodou. Žáci  plstí na posekané louce v trávě.
Cena: 40 Kč
Délka: 45 minut
Věk: 6 až 15 let

Prodej kozodojských pohlednic
Nabízíme žákům jako originální upomínkový suvenýr kvalitní pohlednice našich faremních zvířat. Žáci mohou vybírat z několika druhů pohledů. Rádi se je kupují ze svého kapesného jako vzpomínku pro rodiče, sourozence či prarodiče.
Cena: 10 Kč
Délka: 10 minut
Věk: 6 až 20 let

Kovářova dílna
Jako doplňkový program si můžete přiobjednat ukázku Kovářské dílny na Kozodoji, kde pod vedením šikovného kováře Vám ukážeme ve venkovní kovárně, jak se tvaruje železo. Žáci si pod jeho vedením můžou sami na chvíli vyzkoušet jeho práci a dozvědět se mnoho zajímavých informací. Rovněž si mohou za pár desítek korun koupit od kováře drobný originální výrobek jako dárek či suvenýr.
Cena: 40 Kč
Délka: 45 minut
Věk: 6 až 20 let

Další stránky v sekci Školy:

Naše Lesní MŠ Duběnka na Kozodoji

Objednávka

Pokyny k pořádání besedy

Pokyny k návštěvě farmy

Environmetální výchova, vzdělání, osvěta

Praxe pro studenty

Střední školy

Základní školy

Mateřské školy