Veřejnost

Pro rodiny s dětmi, zájmové skupiny či návštěvníky lázní nabízíme interaktivní prohlídku farmy s doprovodem zkušeného lektora. Prohlídka je spojená se zajímavým výkladem o jednotlivých zvířecích rodinách, jejich potřebách a užitku, který člověku poskytují.

Pro větší souhru v pracovních týmech nabízíme firmám a manažerům Team-buildingový den plný zajímavých činností. Pobyt mezi zvířaty posiluje empatii, trpělivost ale i rozhodnost a schopnost správného načasování.

Zájemcům o osobní rozvoj nabídneme v rámci hipoterapie nahlédnutí do postojů, pocitů i schopností. Víc v sekci koně.

Občerstvení, regionální dobroty a posezení v příjemném chráněném bistru láká každoročně mnoho návštěvníků. klidné místo s příjemnou atmosférou a vyhlídkou na pasoucí se zvířata či děti, které jezdí na koních. Na jaře přibude prostorný dřevěný altán s volnou knihovnou a deskovými hrami. Viz sekce Chráněné bistro.

Infocentrum a kvízová stezka „Za zvířátky do pohádky“

Vedle bistra Osvěžovna je v prostorném dřevěném altánu infocentum, kde si můžete vyzvednout skládačky s mapou a kvízovými otázkami. Skládačka je určena návštěvníkům, kteří si chtějí zasoutěžit a prožít svými smysly co nabízí kvízová stezka “Za zvířátky do pohádky“, která je postavena kolem ekocentra Kozodoj a je přes den volně přístupná. Stezka svými barevnými herními prvky a atraktivními úkoly láká především děti.

Zde se realizuje projekt „Síťování ekocenter v regionu Euregio Egrensis“.
Hier wird das Projekt „Die Vernetzung der Umweltinstitutionen in der Region Euregio Egrensis“ durchgeführt.

Kvízová stezka leží podél ekocentra, její tématikou jsou zvířata, příroda (environment) a pochopení proč je zadržování vody v krajině důležité.

Je realizovaná tak, abyste ji mohli se svými dětmi plně využívat. Je volně přístupná po celý den. V infocentru vedle chráněného bistra Osvěžovny na Kozodoji si můžete vyzvednout skládačku s mapou a otázkami ke kvízové stezce. Podle toho, co máte rádi, vám stezka nabízí hravou či soutěživou formou odpovědi na otázky. Jaké zajímavosti ukrývají jednotlivé druhy zvířat? K čemu nám slouží jejich produkty? Jak můžeme poznat i chránit okolní přírodu? Proč je tak důležitá voda pro nás lidi, zvířata i pro krajinu?

Více o projektu v sekci Kvízová stezka. Projekt byl podpořen z prostředků Evropské unie. Více informací o projektu.

Stránky v této sekci:

Víkendová putování s koňmi

Prohlídka pro skupiny

Dárkové poukázky

Víkendové prohlídky pro rodiny

Suvenýry