Byliny pro zrakově a sluchově postižené

Pobyt v přírodě je pro každého člověka blahodárný, povzbuzující a motivující. Rádi bychom rozmanitost přírody zprostředkovali handicapovaným lidem. Ukázali jim pestrý a rozmanitý svět bylin, stromů a keřů a jejich praktické a přitom jednoduché využití v každé domácnosti.

Několika hodinový kurz na Kozodoji je pod vedením zkušených lektorů.

Nabízíme kurzy pro skupinu zrakově postižených lidí a skupinu neslyšících lidí.

Jeden typ kurzu je uzpůsobený potřebám zrakově postižených návštěvníků a druhý typ kurzu potřebám neslyšícím návštěvníkům. Každý z kurzů je pod vedením zkušeného lektora.

Kurzy jsou na objednávku

Termíny domluvejte pro jednotlivé skupiny podle vašich potřeb. Skupina musí mít nejméně 10 osob.

Struktura kurzů

Zrakově postižení návštěvníci mohou v podobě příjemné procházky po okolí farmy a  bylinnkové zahrádky  hmatem, čichem a chutí, poznávat jednotlivé druhy bylin. Dozví se zajímavosti o jednotlivých druzích, jak v domácích podmínkách vyrobit bylinné octy,oleje nebo tinktury. Pod vedením si uvaří z čerstvých bylin čajové směsi, vyrobí pomazánky a pomazánková másla s bylinami. Ty pak formou občerstvení občerstvení ochutnají.

Přejeme si, aby zrakově postižení lidé, dospělí i děti, mohli pomocí smyslů vstřebávat blahodárné působení rostlin, krajiny,prostředí. Za asistence lektora se mohou dotýkat kůry různých druhů stromů, naslouchat pohybu větví a ptačímu zpěvu. Práce s hlínou je velmi uklidňující a tak umožníme účastníkům zasadit byliny do záhonu, nebo jž vzrostlé opečovat.

Podmínky kurzu

  • Kurz pro zrakově postižené, minimálně  8 osob, maximálně 18 osob. Cena za dospělého je 100,-Kč na osobu.

V ceně je zahrnuto

  • občerstvení – káva, čaj, pečivo a bylinné výrobky (másla, pomazánky, saláty)

Věříme, že prožitý čas v přírodě vám přinese odpočinek a uvolnění a zároveň i poznání nových možností jak využívat byliny běžně rostoucí kolem nás. Společně prožité chvíle budou obohacující i pro nás.

Přihlášení

Kurzy objednávejte nejméně 14 dní předem elektronickou poštou na info@kozodoj.cz  nebo telefonicky 608 981 814.  Sdělte prosím své jméno, kontakt na sebe a termín, na který se hlásíte.

Informace o tom, jak se na farmu dostat, najdete na naší stránce s kontaktem.

Další stránky v sekci Veřejnost:

Víkendová putování s koňmi

Prohlídka pro skupiny

Dárkové poukázky

Víkendové prohlídky pro rodiny

Suvenýry