Do přírody pro bylinky

Kurz o běžně rostoucích léčivých rostlinách Vás zavede do světa našich českých bylinek. Zaměříme se na léčivky rostoucí kolem našich domovů, které si můžeme sami během roku sbírat a zpracovávat. Inspirujeme Vás pro používání čerstvých bylinek v kuchyni nebo pro přípravu olejů, octů, čajů a jiných výrobků.

V tuto chvíli chystáme kurzy jen podle individuálních potřeb skupin které si budou chtít kurz objednat. Skupina by měla mít nejméně 10 přihlášených osob.

Struktura kurzu

Teoretická část

V teoretické části se nejprve podíváme na historické pozadí a různé zajímavosti o využívaní bylin. Povíme si o využití rostlin v přírodní léčbě a dovíme se jak byliny působí  na náš organismus a imunitu. V kurzu se zaměříme na byliny, stromy a keře, které jistě všichni znáte, ale dozvíte se o nich další zajímavosti. Probereme konkrétní a praktické využití bylinek v různých situacích dnešní domácnosti. V kuchyni využijeme čerstvé byliny k přípravě koření, čajových směsí, tinktur, olejů a octů. Ukážeme si, jak mohou nalézt uplatnění jako čistící prostředky. U zvířat jdou využít jako repelenty, v kosmetice se dají zpracovat na domácí krémy a masti. Dá se jimi barvit a jsou vhodné pro aromaterapii. V zahradách se mohou použít jako doprovodné rostliny, bio-hnojiva a bio-insekticidy.

Praktická část

Společně si  projdeme okolí farmy – louky, meze, les. Přitom budeme sbírat, poznávat a ochutnávat. Ukážeme si rozmanitost bylinné zahrádky. Nasbíráme si čerstvé rostliny a ty si hned v praxi vyzkoušíme pojmenovat a rozpoznat. Lektor se zmíní o některých opomíjených stromech, jako jsou hloh, dub, bříza, rakytník, trnka a bez.

V zázemí farmy a učebny společně zpracujeme nasbírané byliny na čajové směsi, másla a pomazánky. Přichystáme si tak chutné občerstvení. Vytvoříme si osvěžující nápoj s mátou a meduňkou. Vyzkoušíme jednoduché recepty s čerstvými bylinkami, bylinné octy, olejíčky, masti.

Kurz je určen dospělým účastníkům, nebo rodičům s dětmi. Občerstvení je zajištěno.

Podmínky kurzu

Minimální počet účastníků na jednotlivé kurzy je 5 osob, maximální počet 10 osob. Rádi uvítáme rodiče s dětmi.

Cena za dospělého je 400,-Kč, cena za dítě je 200,-Kč.

V ceně je zahrnuto

  • občerstvení – káva, čaj, pečivo a bylinné výrobky (másla, pomazánky, saláty)

Přihlášení

Na kurz se přihlaste nejpozději 5 dní předem elektronickou poštou na info@kozodoj.cz  nebo telefonicky 608 981 814.  Sdělte prosím své jméno, kontakt na sebe a termín, na který se hlásíte.

Informace o tom, jak se na farmu dostat, najdete na naší stránce s kontaktem.

Další stránky v sekci Veřejnost:

Víkendová putování s koňmi

Prohlídka pro skupiny

Dárkové poukázky

Víkendové prohlídky pro rodiny

Suvenýry